Wirquin Macdee Complete Bath Waste Kit (Chrome)
In stock
Product Code
U73582
• Quick Clac waste supplied with UK adaptor• Overflow Length mm: 700
• Height under bath mm: 125
• Depth of seal mm: 50
• Flow rate in litre per minute: 62
• Handle: ABS chrome plated
• Plug: Mushroom Plug in stainless steel
• Height under bath mm: 125
• Depth of seal mm: 50
• Flow rate in litre per minute: 62
• Handle: ABS chrome plated
• Plug: Mushroom Plug in stainless steel
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Width | 250 mm |
| Length | 700 mm |
| Depth | 55 mm |
| Brand | Wirquin |
| Manufacturer Part Code | SP760399G |
| Type | Bath Waste and Overflow Kit |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | Chrome Plated |
| Material | ABS |

