Kensington Pair of Bath Taps (Chrome)
In stock
Product Code
U49976
• 3/4" BSP Flexible Tails• 1/2” Compression Valve
• Min Pressure 0.01- Max Pressure 5
• WRAS Approved
• 5 Years Guarantee
• Min Pressure 0.01- Max Pressure 5
• WRAS Approved
• 5 Years Guarantee
| In Stock | No |
|---|---|
| Width | 64 mm |
| Height | 136 mm |
| Brand | Inspire |
| Manufacturer Part Code | M0602 |
| Range | Kensington |
| Type | Pillar Taps (Pair) |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | Chrome |
| Finish | Polished |
| Connection Size | ¾" BSP Flexi Tails |
| Pressure | 0.1 - 5 bar |
| Warranty | 5 years |

