Ideal Standard Sandringham 21 Wall Hung Toilet Pan and Seat
In stock
Product Code
PK0253
Sandringham consists of a wide range of sanitaryware, bathing and brassware options in a simple Contemporary design. Domestic and Commercial Use
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Width | 383 mm |
| Length | 460 mm |
| Height | 49 mm |
| Brand | Ideal Standard |
| Manufacturer Part Code | V391001,E131601 |
| Range | Sandringham |
| Type | Wall Hung Toilet |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | White |
| Material | Ceramic |
| Shape | Round |
| Seat Options | Standard seat |
| Standards | BS EN 997; BS EN 33 |


