Ideal Standard Sandringham 21 Full Pedestal
In stock
Product Code
U53691
Login to see prices
Fragile Special care needed when handling
Sandringham 21 consists of a wide range of sanitaryware, bathing and brassware options in a simple contemporary design. Domestic and Commercial Use
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Width | 165 mm |
| Length | 168 mm |
| Height | 710 mm |
| Brand | Ideal Standard |
| Manufacturer Part Code | E897601 |
| Range | Sandringham |
| Type | Full Pedestal |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | White |
| Material | Ceramic |
| Standards | BS EN 14688 (2015) |

