Glyde 800mm Round LED Mirror (Chrome)
In stock
Product Code
UA3587
Comes with Demister, Sensor and Dimmer.
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 48 W
● Lumen: 2530
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 250x450mm - 12.4 W
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 48 W
● Lumen: 2530
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 250x450mm - 12.4 W
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Width | 800 mm |
| Depth | 35 mm |
| Diameter | 800 mm |
| Brand | Inspire |
| Manufacturer Part Code | LOM8080 |
| Range | Glyde |
| Type | Illuminated Mirror |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | Chrome |
| Shape | Round |

