Glyde 600mm Round LED Mirror
In stock
Product Code
UA3585
Comes with Demister, Sensor and Dimmer.
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 38 W
● Lumen: 1980
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 250x350mm - 9.6 W
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 38 W
● Lumen: 1980
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 250x350mm - 9.6 W
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Width | 600 mm |
| Depth | 35 mm |
| Diameter | 600 mm |
| Brand | Inspire |
| Manufacturer Part Code | LOM6060 |
| Range | Glyde |
| Type | Illuminated Mirror |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | Chrome |
| Shape | Round |

