Bristan Regency Bath Taps
In stock
Product Code
U65638
Cross head controls for practicality and a traditional look that's available in a choice of chrome or gold plate. • Chrome plated to BS EN 248
| Stocked Item | Yes |
|---|---|
| Width | 50 mm |
| Height | 86 mm |
| Brand | Bristan |
| Manufacturer Part Code | R 3/4 C |
| Range | Regency |
| Type | Pillar Taps (Pair) |
| Style | Traditional |
| Supplier Colour | Chrome Plated |
| Finish | Polished |
| Material | Brass |
| Connection Size | ¾" BSP |
| Pressure | 0.2 - 5 bar |
| Warranty | 5 years |

