Avoca 800x600mm Backlit LED Mirror (Chrome)
In stock
Product Code
UA3591
Comes with Demister, Sensor and Dimmer.
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 49 W
● Lumen: 2860
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 300x350mm - 11.5 W
Features
● Input: 170-250V
● Output: 12V
● Power: 49 W
● Lumen: 2860
● Color Temperature: 6000K
● Demister Pad: 300x350mm - 11.5 W
| Stocked Item | No |
|---|---|
| Size | 800x600 mm |
| Width | 600 mm |
| Height | 800 mm |
| Depth | 35 mm |
| Brand | Inspire |
| Manufacturer Part Code | LBM6080 |
| Range | Avoca |
| Type | Illuminated Mirror |
| Style | Contemporary |
| Supplier Colour | Chrome |
| Shape | Rectangular |

